МЕНЮ
x

13 соціальних гарантій надано учасникам АТО

1. На одержання пенсії мають право пенсіонери, які входять до числа військовослужбовців і громадян одержують пенсію за Законом України про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, яких призвали на службу в період мобілізації на особливий період у ЗСУ, або в інші законні збройні формування .

2. Збереження робочого місця з середньою заробітною платою в організаціях, підприємствах та установах в незалежності від форм власності. Такі норми закріплені за громадянами країни, які проходять військову службу у зв'язку з призовом в період мобілізації, на період не більше одного року.

3. Державна реєстрація підприємців діяльності ФОП, в разі мобілізації особи на час особливого періоду.

4. Виплата одноразової допомоги на день мобілізації. Військовослужбовцям, призваних на військову службу за призовом на період мобілізації будуть нараховані єдино разові виплати за час такої служби з дня їх залучення на службу, але без урахування періоду попередньої військової служби, на якій знаходилися в мирний час, крім осіб, які звільнилися на момент мирного часу і не набули права на видачу грошової допомоги.

5. Право на матеріальне (грошове) забезпечення військовослужбовців проходять військову службу за призовом в період мобілізації. Військовослужбовці, які проходять службу на період мобілізації, на особливий період виплачується в порядку і розмірах призначених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержанта і старшинського складу, які проходять службу за контрактом.

6. Призначення статусу учасника бойових дій військовим, які брали участь у АТО, але визначається Кабінетом Міністрів.

7. У проведенні похорону надається допомога і компенсація матеріальних витрат на похорон, яка встановлюється Кабінетом Міністрів.

8. Сім'ям військовослужбовців та які були звільнені з військової служби, інших осіб, загиблих або померлих через поранення, контужений і т.д. які були отримані при захисті Батьківщини, претендують на виплату пенсії розміром 70% зарплати померлого годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї.

9. Право на отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі або отриманні інвалідності, втрати працездатності без встановлення інвалідності, військових і резервістів, які призвані на навчання, або для проходження служби у військовому резерві. У разі загибелі сума такої одноразової допомоги становитиме 500-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

10. Надається право на отримання позачергових військових звань до полковника в не залежності від зайнятої посади та строків вислуги.

11. Право на отримання надбавок за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в ставці 100% для військовослужбовців залучалися в АТО для виконання спецзавдань.

12. Медичне обслуговування для осіб які воювали в зоні АТО, які були поранені, контужені, для поліпшення здоров'я отримують право на безкоштовне мед. Обслуговування в клініці «Феофанія».

13. За участь у АТО, в охороні держ. кордони і збереження порядку на звільнених територіях і тощо. Рядовим особам і начальницького складу ОВС, водіям АС Нацгвардії і Госпогран служби, з 1.05.2014 року виплачується винагорода 100% на місяць матеріального забезпечення і зарплати не менше 3000 гривень на місяць.

Нашi контакти

(044) 209-99-93

(097) 164-44-40

01103, Україна, м. Київ, бул. Дружби Народiв, 26/1

Форма обратной связи