МЕНЮ
x

Відміна печаток. Відміна реєстраційного збору.

Починаючи з шостого листопада  вступають в силу норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 року № 1206-VII  що стосуються добровільного застосування  печаток суб’єктами господарювання і відміну сплати реєстраційного збору під час реєстрації підприємницької діяльності.

Від тепер застосування печаток не буде обов’язковим, так як резумують законодавці це обґрунтовується тим, що печатку все легше та простіше  підробити, а її фізичне захоплення при рейдерстві блокує роботу підприємства. 

На разі залишається багато питань щодо доцільності відміни печатки, враховуючи те , що у нашій країни звикли довіряти документам які завірені печаткою і чи досить буде підпису? Як будуть сприймати довіреність від юридичної особи, чи наприклад чи будь який правочин який не буде закріплений печаткою ,що до змін в законодавстві являлася певним «гарантом» дійсності документів. 

Дане «спрощення»  може спричинити низку порушень в сфері підробки документів, що потягне за собою багато судових справ з якими досі не стикалося вітчизняне судочинство . Доцільнішим мабуть було б запровадити нові норми посвідчення ,захисту документів  для встановлення їх дійсності.

Щодо відміни реєстраційного збору то з набранням чинності прийнятого ВРУ законопроекту, за проведення першої держреєстрації всіх вищевказаних суб'єктів збір стягувати не будуть. Суб'єкти господарювання будуть платити тільки у разі проведення державної реєстрації змін.

Якщо зміни будуть вноситися в установчі документи юридичної особи, розмір реєстраційного збору становитиме 3 неоподаткованих мінімуми доходів громадян. Зміни до імені або місця проживання фізичної особи - підприємця будуть коштувати 1 неоподаткований мінімум доходів громадян.

А реєстраційний збір за проведення державної реєстрації змін, внесених в установчі документи благодійних організацій, що не будуть стягувати взагалі.

Нашi контакти

(044) 209-99-93

(097) 164-44-40

01103, Україна, м. Київ, бул. Дружби Народiв, 26/1

Форма обратной связи