МЕНЮ
x

Відтепер отримати спадщину простіше 

20 жовтня Верховною Радою було прийнято закон  №5141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» . За законопроект проголосувало 254 депутати із 273.

Автором законопроекту виступає позафракційний депутат Андрій Міщенко , основним гаслом закону виступає боротьба із корупцією.  Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Кабінет міністрів і Міністерство юстиції підтримали цей законопроект.

Зміни торкнулися  процедури оформлення і прийняття спадщини та реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно. Відтепер  громадяни, які проживають у сільській місцевості будуть  отримувати фахову допомогу при оформленні спадщини. Для цього органам місцевого самоврядування буде надано відповідні повноваження . Спадкоємцю не обов’язково їхати в місто і звертатися до нотаріусів , тому що в селищних радах будуть уповноваженні на це посадові  особи, що суттєво зменшить часові та грошові витрати громадян на оформлення права на спадщину та реєстрацію права на успадковане нерухоме майно

Також законопроектом скасовується передбачене раніше обов’язкове проведення оцінки майна для спадкоємців першої та другої черги за законом і за правом представлення, а також у випадку спадкування спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.

На противагу спрощенню процедури прийняття спадщини виникає питання щодо кваліфікації і відповідно знання законодавства в сфері спадкування і надання нотаріальних послуг працівниками селищних рад. Невідомо поки що хто буде відповідати за данні повноваження з числа працівників органів місцевого самоврядування і чи не додасть це головної болі нотаріусам так як з розширенням повноважень селищним радам їм відповідно нададуть доступ до архіву. 

Нашi контакти

(044) 209-99-93

(097) 164-44-40

01103, Україна, м. Київ, бул. Дружби Народiв, 26/1

Форма обратной связи