МЕНЮ
x

Як правильно обрати адвоката чи юриста?

В даний час  ринок  з надання юридичних послуг громадянам переповнений пропозиціями. Тому і проблем з тим щоб знайти собі відповідно юриста чи адвоката не постає , але тим не менш виникає питання в відповідній кваліфікації того чи іншого юриста(адвоката) , в цьому і спробуємо розібратися.

На сьогоднішній день важко обрати для себе кваліфікованого юриста або адвоката  у зв’язку із значною їх кількістю яка нажаль не завжди відповідає якості .

Перед тим як обирати собі право захисника потрібно знати різницю між юристом і адвокатом.

Юристом може бути будь - яка особа яка отримала вищу освіту за напрямом право. Юрист може бути вашим представником виключно на підставі нотаріально посвідченої довіреності в якій потрібно вказати в якій саме сфері будуть надані йому права представника ( в суді , адміністрації, органах МВС та ін..) . Згідно чинного законодавства юрист може бути вашим представником у всіх судових справах окрім справ, що стосуються кримінального провадження . Ось тут і одна із головних відмінностей юриста від адвоката. Окрім цього згідно Закону України «Про адвокатуру» адвокатом може бути громадянин України з вищою юридичною освітою і стажем роботи за спеціальністю юриста не менше двох років, склав кваліфікаційний іспит, прийняв Присягу адвоката України (ст. 2 ЗУ «Про адвокатуру») та отримав свідоцтво дає право займатися адвокатською діяльністю. Тобто на відміну від юриста кваліфікація адвоката не повинна викликати сумнівів.

На що ж в першу чергу потрібно звертати увагу при виборі юриста(адвоката):

  1. Приміщення (офіс) юридичної компанії або ж приватного адвоката , хороший офіс, великий колектив, порядок і наявність усього технічного устаткування буде свідчити про те ,що юрист здобув собі ім’я в своїй професії.
  2. Велику роль відіграє зовнішній вигляд вашого представника , манера спілкування,професійні навички,. Звертайте на це увагу так як ця людина буде вашим офіційним представником тим більш досвідчений юрист не дозволить собі з’являтися перед клієнтом чи у суді в неохайному вигляді.
  3. Українське законодавство включає в себе велику кількість галузей, підгалузей, правових інститутів і норм і фактично одній людини неможливо бути спеціалістом у всіх галузях, тому обирайте юриста з вузькою спеціальністю ,яка буде стосуватися вашої проблеми.
  4. Обов’язково переконайтесь в його кваліфікації , стаж в юридичній сфері, кількість виграних справ . Не приділяйте значної уваги дипломам чи певним нагородам так як це не є достатнім доказом його кваліфікації.
  5. Також можете поцікавитися його репутацією , присутність його в популярний соціальних мережах, наукових публікацій, участі в конференціях чи виступах, ознайомтеся з документами написаними ним особисто.

Зверніть увагу на оплату , кваліфікований юрист (адвокат) завжди війде в положення клієнта і по можливості зменшить суму винагороди. Часто юристи беруться за справу не через оплату , а лиш через цікавість.

І найголовніше жодний навіть найбільш кваліфікований юрист не може дати 100% гарантію позитивного вирішення справи, так як від нього залежить гідно виступити в суді належно підготувати документи , а рішення буде прийнято судом.

Нашi контакти

(044) 209-99-93

(097) 164-44-40

01103, Україна, м. Київ, бул. Дружби Народiв, 26/1

Форма обратной связи