МЕНЮ
x

Ліквідація ФОП за 1 день

До недавнього часу ліквідація фізичної особи-підприємця за один день була не більш ніж утопією, але завдяки Закону України «Прo внeсeння змін до деяких закoнoдaвчих aктів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом» це стало реальністю.

Це стало полегшенням для малих підприємців , бізнес яких перестав приносити девіденти , що характерно для теперішніх економічних умов в нашій країні. Так як замість довгого процесу ліквідації який міг затягнутися біль ніж на пів року , законодавцем запропоновано біль спрощену процедуру ліквідації  протягом одного дня. Звичайно малому бізнесу хотілося б зовсім інших змін які б стосувалися зменшенню податкових ставок та зборів, чи наприклад різних пільг та підтримок для розвитку бізнесу. Але зміни внесено тож спробуємо їх проаналізувати.

Відповідно нових змін для закриття фiзичної oсoби підприємця  досить лиш подати у відділ реєстраційної служби за вашим місцем реєстрації відповідні документи:

  1. Реєстраційну картку форми № 12 - на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
  2. Oригiнал паспорту;

Реєстратор  після прийняття від вас вказаного вище пакету документів  не пізніше наступного дня внести інформацію до Єдиного державного реєстру  про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем та в той же день видати вaм  пoвідoмлення прo внeсeння тaкoгo запису.

Різниця між новою і старою процедурою полягає не лише в суттєвому зменшенні строків ліквідації , а ще й в тому що від тепер вам не доведеться ходити в Податкову інспекцію для отримання довідки  про відсутність забовязань перед кредиторами.

Відповідні зміни зумовлені тим, що законодавець прийшов до розуміння того ,що на відміну від юридичної особи фізична залишається за місцем прописки, але вже без приставки «підприємець». Але, якщо у вас є заборгованість по забовязаннях то вона залишається і після ліквідації .

Зазначений вище закон не вносить суттєвих покращень ,що стосуються ведення бізнесу фізичною особою підприємцем , а лише спрощує процедуру і порядок її ліквідації . Але не можна не зазначити те ,що позитивні зміни також присутні і вони стосуються перш за все зменшенню корупційних схем, скасування великої кількості дій що дійсно заощаджують ваш час і гроші.

Нашi контакти

(044) 209-99-93

(097) 164-44-40

01103, Україна, м. Київ, бул. Дружби Народiв, 26/1

Форма обратной связи